Best Organic Coffee Beans

D-TAILER

Jakie wybrać zabezpieczenie

Nabyłeś/łaś nowe, lub używane auto i nie jesteś w stanie stwierdzić, jakie zabezpieczenie karoserii będzie dla niego najlepsze? W tym poście postaramy się pomóc Ci dokonać wyboru, tak aby spełniło twoje oczekiwania. 

Pielęgnacja

Słowem wstępu...

Zabezpieczenie karoserii, oraz wnętrza auta nie musi być kosztowne, lecz jeden fakt jest niezmienny – im będzie droższe tym trwalsze i bardziej skuteczne. Jednak nie oznacza to, że aby zabezpieczyć auto, należy wydać dziesiątki tysięcy złotych. 

Są auta, którym wystarczy podstawowe zabezpieczenie, a są takie, które należy zabezpieczyć maksymalnie. To wszystko uzależnione jest przede wszystkim od dwóch ważnych czynników. Pierwszy to dostępność wolnego czasu i warunków, oraz chęć dbania o auto. Drugi to jego przeciwieństwo, czyli brak czasu, warunków, oraz tryb pracy jaką wykonuje na co dzień auto.

Nie mam czasu dbać o auto. Jestem zbyt zabiegany...

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak zabieganych klientów mamy. Dlatego sięgnęliśmy po najlepsze, najmocniejsze, oraz najbardziej odporne i wybaczające błędy zabezpieczenia karoserii i wnętrza, które są PRAWIE bezobsługowe. Bezbarwna folia ochronna o grubości 210 mikronów w połączeniu z najnowszej generacji powłokami elastomerowymi o twardości 10H tworzą solidną barierę ochronną, która aktywnie chroni karoserię auta każdego dnia przy najmniejszym możliwym zaangażowaniu ze strony użytkownika auta. Nie oznacza to, że nagle auto samo o siebie zadba. Najważniejszą zaletą tych zabezpieczeń jest niebywała odporność na agresywną chemię, ptasie odchody, uszkodzenia mechaniczne, czy częste wizyty na myjni bezdotykowej. Dodatkowo samoregeneracja mikrozarysowań spowoduje, że zabezpieczone powierzchnie każdego dnia będą wyglądać idealnie. Dodatkowym atutem tych zabezpieczeń jest brak konieczności regularnego serwisowania auta. 

Pielęgnacja

Jak dbać o wosk?

Stosowane od dziesiątek lat woski są najprostszą formą zabezpieczenia, oraz podniesienia walorów estetycznych lakieru. Od naturalnych, przez hybrydowe, po syntetyczne, każe wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby zostały na aucie jak najdłużej.

Unikaj chemii na myjniach bezdotykowych, ponieważ jest ona mocno zasadowa i potrafi uszkodzić, a nawet zmyć całkowicie wosk z karoserii. Zamiast tego, wykonaj mycie ręczne przy pomocy szamponu o neutralnym pH. Po myciu, możesz podbić efekt wosku nakładając na auto Quick Detailer. 

Jak dbać o powłokę ceramiczną?

Ceramiczne, kwarcowe, tytanowe, grafenowe. Każde z nich wymagają regularnych serwisów, aby utrzymać je w jak najlepszej kondycji. Nie jest to wymysł Detailerów, a bierze się to stąd, że często są wielowarstwowe. Ostatnią, wierzchnią warstwą jest tzw. Top Coat, który ma trwałość maksymalnie rok. Reaplikacja Top Coatu pomaga utrzymać wieloletnią bazę powłoki w jak najlepszej kondycji i wspomaga samooczyszczanie powłoki i karoserii. 

Zaleca się głównie mycie ręczne szamponami, o pH kwaśnym, bądź neutralnym. Można być na myjni bezdotykowej, ale nie może to być główny i jedyny sposób na regularną pielęgnację powłoki. Piana aktywna, oraz solidne płukanie wodą zdemineralizowaną powinno dostatecznie oczyścić karoserię. Wymagany serwis co poł roku.

Pielęgnacja

Jak dbać o Elastomery

Powłoki Elastomerowe są 10-krotnie grubsze od ceramiki, posiadają samo regenerację mikro rys, zdolność samo naprawiania, nie pozwalają na powstawanie śladów po twardej wodzie, czy zmatowień od owadów i ptasich odchodów. Z racji grubości gwarancja na ich skuteczność szacowana jest nawet do 12 lat. Nie wymagają regularnych seriwów. Wystarczy jedno mycie detailingowe na rok.

Powłoki te bardzo dobrze znoszą częste wizyt na myjniach bezdotykowych. Nasze testy dowiodły, że auto brudzi się znacznie wolniej niż po jakimkolwiek innym zabezpieczeniu. Nawet mocno zabrudzona karoseria jest w stanie domyć się przy użyciu piany aktywnej i solidnego płukania. Zaleca się mycie ręczne szamponem o neutralnym, lub kwaśnym pH.

Jak dbać o Folię ochronną

Nie ma folii, która nie żółknie. Są jednak takie, których próg zmiany koloru jest niższy niż u innych. Często decyduje o tym cena, która bywa dosyć niska i potrafi skusić, ale też powinna dać do myślenia. Dobry produkt musi kosztować. Jak dbać o folię na co dzień i opóźnić jej proces starzenia się?

My przede wszystkim na każde auto zabezpieczone folią aplikujemy trzyletni elastomer, który izoluje folię od promieni UV i brudu. Z racji, że elastomer jest niemal bezobsługowy i nie wymaga super dokładnego dbania, wystarczy regularnie myć auto ręcznie lub na bezdotyku. Jeżeli folia nie ma na sobie powłoki, zaleca się mycie ręczne szamponem o odczynie neutralnym lub kwaśnym, oraz nakładanie Quick Detailera. Zaniedbując folię doprowadzimy do zniszczenia jej wierzchniej warstwy, co spowoduje nieodwracalne szkody i elementy trzeba będzie przekleić.

Bądź na bieżąco!

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Podziel się swoją opinią